Dá sa zobrať hypotéka, ktorá by mi spojila spotrebný úver a ešte by som mal na vyplatenie kúpy bytu?

Zodpovedané
1. okt 2024

Dobrý deň,

mám 33 rokov, deti nemám a mám spotrebný úver vo VÚB banke vo výške 35 000 EUR na 8 rokov. Dlžná čiastka je 33 000 EUR. Môj čistý príjem je 2054 EUR. Manželku nemám.

Chcel by som si kúpiť byt, ktorého cena je 140 000 EUR. Chcel by som hypotéku vo VÚB banke.

Dá sa zobrať hypotéka, ktorá by mi spojila spotrebný úver a ešte by som mal na vyplatenie kúpy bytu?

Aké sú možnosti, kúpiť byť v tej hodnote pri spotrebnom úvere 35 000 EUR?

Tých 20% by som mal.

Ďakujem

Dobrý deň,

najlepšie je to vymyslieť tak, že z bytu by ste dostali hypotéku vo výške 90% (to je maximum). Mali by ste k dispozícii 126 000 EUR, z ktorých by ste vyplatili spotrebný úver a zvyšok by sa použil na kúpu bytu (93 000 EUR). 28 000 EUR by ste dali z vlastného. Ak máte viac, tak viac. Ak menej, tak trošku menej. Zvyšok by sa dofinancoval cez medziúver/stavebný úver od Prvej Stavebnej Sporiteľne, kde je splatnosť daného úveru na dofinancovanie kúpnej ceny bytu pri jednom žiadateľovi 20 rokov (narozdiel od spotrebného úveru). Vďaka tomu by ste mali minimálnu mesačnú splátku, všetko by Vám vyšlo a po čase by ste si vedeli aj ten úver z PSS spojiť do hypotéky (ak by sa čo to posplácalo a zdvihla sa hodnota bytu).

Či máte nárok na 90%-nú hypotéku záleží aj od lokality, kde by ste chceli byt kupovať. Je to teda ťažké takto určiť. Najlepšie by bolo keby ste mi napísali na mail a rovno by som Vám poradil, v ktorých bankách to je možné spraviť a kde dostanete najlepšie podmienky.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk