Dá sa zmeniť ťarcha na hypotéke aj počas PN?

Zodpovedané
20. aug 2024

Dobrý deň,

kupujeme nový byt. Na tento starý máme hypotéku vo výške 50 000 EUR. Na nový byt budeme dokladať zo svojho cca 40 000 EUR.

Dá sa zmeniť ťarcha na hypotéke?

Je to možné aj počas PN?

Alebo je lepšie vyplatiť starú hypotéku a zobrať ďalších 50 000 EUR?

Priateľ je 5 mesiacov PN. Jedna z možnosti je, že by mu išla ručiť 55-ročná mama.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nedá sa zmeniť ťarcha. Dá sa len zobrať nová hypotéka na novú nehnuteľnosť, avšak po PN musia byť odpracovné aspoň 1-3 mesiace (podľa banky), aby Vám bola nová hypotéka schválená.

Radšej teda si asi nájsť ručiteľa, aby tá hypotéka prešla.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk