Dá sa preniesť ťarcha z bytu na dom?

Zodpovedané
11. júl 2024

Dobrý deň,

chceme predať byt a kúpiť si rodinný dom.

Dá sa preniesť ťarcha z bytu na dom?

Môžeme si ponechať starú hypotéku na kúpu novej nehnuteľnosti s tým, že ešte chýbajúce peniaze by sme dodali z druhého úveru?

Ďakujem

Dobrý deň,

najprv by ste museli preniesť hypotéku na nový dom a až tak môžete predávať byt. Ak nie ste blízka rodina s predávajúcim domu, tak by som to neodporúčal. Resp. on by Vám nevyhovel. Mal by založenú jeho nehnuteľnosť v prospech Vašej hypotéky a až potom by sa riešil predaj Vášho bytu a kúpa domu. V 99% to teda nefunguje/nedá sa to a je potrebné brať novú hypotéku na novú nehnuteľnosť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk