Čo znamená poistenie trvalých následkov úrazu s progresiou 700% a 1000%?

Zodpovedané
1. máj 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Viete mi prosím na príklade vysvetliť riziko - poistenie trvalých následkov úrazu s progresiou 700% a 1000%?

Ďakujem

Dobrý deň,

znamená to, že čím vážnejší je úraz, tým viac percent z poistnej sumy dostanete. Ak je trvalé poškodenie tela 100% podľa tabuľky v poistných podmienkach (napríklad hluchota následkom úrazu), tak dostanete v jednom prípade 700% z poistnej sumy a v druhom 1000%. Ak je poistná suma 10 000 eur, tak dostanete 70 000 eur alebo 100 000 eur, podľa poisťovne.

Treba si však dať pozor na to, kedy tá progresia začína a ako sa vyvíja. Totiž nefunguje to stále tak. Ak je napríklad trvalé poškodenie tela 15%, nedostanete 7-násobok či 10-násobok tejto sumy. Niekde tá progresia začína od 6%, niekde od 21%. Znamená to, že niekde je 20%-ný trvalý následok úrazu preplácaný vo výške 20% z poistnej sumy, a niekde vo výške 30% či 32%. Je to odlišné od poisťovne, ale za mňa TOP progresiu pri trvalých následkoch úrazu majú Uniqa a YouPlus.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk