Čo znamená, keď súčet vložených peňazí z mimoriadnych splátok nemôže presiahnuť 30% istiny hypotéky?

Zodpovedané
12. júl 2024

Dobrý deň,

snažíme sa cez Georga vkladať mesačne mimoriadne splátky z ušetrených peňazí. Všade sa píše, že jednotlivé mesačné splátky nemôžu presiahnuť trojnásobok mesačnej splátky a zároveň súčet vložených peňazí z mimoriadnych splátok nemôže presiahnuť 30% istiny hypotéky. Tej druhej podmienke nerozumiem.

Myslí sa istina na k akému dátumu?

Je to počiatočná suma akú som si požičala, či aktuálna akú budem dlžiť na konci kalendárneho roka?

Tá je tým pádom vlastne pohyblivá.

Ďakujem

Dobrý deň,

tým sa myslí 30% z pôvodnej výšky úveru. Keď to ešte bolo 20% z istiny, tak asi polovica bánk to mala z aktuálneho zostatku a zvyšné to mali z pôvodnej výšky hypotéky. Teraz to má každá z pôvodnej výšky hypotéky.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk