Čo všetko musí doložiť spolužiadateľka hypotéky?

Zodpovedané
2. aug 2022

Dobrý deň,

s priateľom chceme požiadať o novú hypotéku v SLSP. Priateľ by bol hlavný žiadateľ s príjmom na TPP z Českej republiky a ja ako spolužiadateľka s rodičovským príspevkom, ktorý poberám z ČR.

Čo musím ja ako spolužiadateľka doložiť banke?

Rodičovský mám vyplácaný na slovenský účet vo výške cca 600 eur.

Ďakujem

Dobrý deň,

do banky budete potrebovať doložiť Rozhodnutie o poberaní rodičovského príspevku a výpisy z účtov (pokiaľ vám to nechodí na účet SLSP).

Rodičovský vám však budú akceptovať maximálne 280€ mesačne alebo 383,80€ mesačne. Záleží to od toho, či sa vám pred priznaním RP vyplácalo materské alebo nie.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk