Chcem kúpiť investičný byt, ale nemám voľné prostriedky. Dá sa zobrať 90% hypotéka a 10% spotrebný úver?

Zodpovedané
17. sep 2024

Dobrý deň,

chcem kúpiť investičný byt, ale momentálne nemám žiadne voľné prostriedky. Chcel by som kúpiť byt za cca 100 000 EUR. Plat mám 1600 EUR v čistom.

Dá sa zobrať 90% hypotéka a 10% spotrebný úver?

Koľko by bola mesačná splátka?

Oplatilo by sa to, ak by som dal nehnuteľnosť do podnájmu?

Cena podnájmu v danej lokalite sa pohybuje cca 650 - 700 EUR.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

90%-ná hypotéka je schvaľovaná na výnimku. Skoro v každej banke sa dá zobrať iba na nehnuteľnosť v krajskom meste (potom je pár výnimiek). Najčastejšie je poskytovaná na prvé bývanie pre pár do 35 rokov. Je teda možné, že 90%-nú hypotéku nezískate.

Čo sa týka dofinancovania, určite sa viac oplatí medziúver alebo stavebný úver v Prvej Stavebnej Sporiteľni. Tam viete dostať zvyšnú sumu na dofinancovanie so splatnosťou až na 20 rokov (ak ste sám žiadateľ).

Ak by ste dostali 90%-nú hypotéku + 10% cez PSS, tak by ste mali splátku okolo 510 EUR mesačne. Ak by ste dostali 80%-nú hypotéku + 20% by bolo cez spotrebák, splátku by ste mali okolo 660/670 EUR mesačne. Je tam teda značný rozdiel.

Pokojne mi ale môžete napísať na mail, koľko máte rokov, aké máte vzdelanie, koľko máte detí, či máte ešte nejaké iné úvery a v akej lokalite budete/chcete kupovať nehnuteľnosť a rovno Vám budem vedieť povedať, kde by Vám to ako vyšlo a odporučil by som Vám najvýhodnejšiu banku.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk