Chcem kúpiť dom, na ktorom je exekúcia a pôjde do dražby. Aký je postup?

Zodpovedané
5. aug 2024

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala ako funguje dražba a exekúcia na dome, keď po rozvode a nedohode rozdelenia majetku je na polovici domu exekúcia zrejme z neplatenia hypotéky z jednej strany. Jedná sa o dom v našom susedstve, ktorý by som rada kúpila. Dom už na predaj bol, ale potom prišlo vyrozumenie, že je na ňom exekúcia a zrejme pôjde do dražby, čiže sa nesmie teraz predávať. Tento stav trvá už od roku 2022.

Ako dlho to môže trvať?

Keď pozriem na katastrálnu mapu, tak ukazuje stále ten istý stav a zápis z roku 2022.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem ako dlho to môže trvať, ale podľa mňa dlho. Bude potrebné čakať na dražbu a následne ho kúpiť tam, alebo si nájsť inú nehnuteľnosť.

Ideálne je kontaktovať ohľadom toho právnika, ktorý sa na to špecializuje. On Vám z tej právnickej/legislatívnej stránky bude vedieť o tom povedať viac.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk