Chcela som konsolidovať úvery, ale meškala som so splátkou. Ako mám postupovať?

Zodpovedané
10. jún 2024

Dobrý deň,

chcela som konsolidovať úvery v tej istej banke, no stala sa mi taká vec, že som meškala so splátkou. Nemala som dostatok prostriedkov na účte a platba odišla nasledujúci deň. Úver mi zamietli s tým, že je tam interný problém v úverovom registri. V inej banke mi odporučili žiadať o úver až o 12 mesiacov.

Nie je možnosť, že by mi poskytli o pár mesiacov úver v inej banke?

Existujúce úvery mám vo VÚB banke.

Bolo by možné požiadať aspoň o predĺženie splatnosti úveru zo 4 na 8 rokov a tým by som si znížila aj splátku?

Nebude to banke prekážať, že som v registri?

Ďakujem

Dobrý deň,

ono to je na individuálnom posúdení, čiže môžete o to skúsiť požiadať. Nemusia to schváliť, ak máte aj nejaké negatívne záznamy v registri.

Na druhej strane je to pre banku výhodnejšie (zaplatíte viac úrokov) a aj sa Vám zníži splátka. Zvýši sa pravdepodobnosť, že to budete riadne splácať, čiže by Vám banka mohla v tomto vyhovieť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk