Budúci rok mi končí fix s výborným úrokom. Je pre mňa lepšie zostať do konca viazanosti v terajšej banke?

Zodpovedané
4. máj 2023

Dobrý deň,

budúci rok v októbri mi končí fix s výborným úrokom.

Je pre mňa lepšie zostať do konca viazanosti v terajšej banke, alebo využiť možnosť prejsť už teraz inam a zobrať hypotéku s úrokom napr. 3,8% a načerpať úver o pol roka - rok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne by som si schválil podmienky refinančného úveru už teraz, počkal 30 dní po schválení úveru na podpis úverovej zmluvy a potom by som mal 6 až 12 mesiacov na čerpanie. Napríklad v ČSOB alebo Unicredit bank je tá lehota dlhšia.

No a potom o rok a 1 mesiac by ste uvideli, ako sa tie úroky hýbu no a podľa toho by ste úver buď načerpali. Resp. od zmluvy odstúpili a počkali si na výročie fixácie.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk