Budú mi vrátené vložené finančné prostriedky, keď zruším dôchodkové sporenie?

Zodpovedané
18. apr 2023

Dobrý deň,

mám dôchodkové sporenie Stabilita a chcel by som ho natrvalo zrušiť. Zmluvu mám uzatvorenú od roku 2018.

Rozhodol som sa, že si uzatvorím nejaké obyčajné sporenie, z ktorého môžem vyberať.

Mám nárok na vrátenie finačných prostriedkov, ktoré tam boli za ten čas vložené?

Ďakujem

Dobrý deň,

predčasný výber viete vykonať najskôr po 10. rokoch dôchodkového sporenia. Odporúčam zavolať priamo do inštitúcie a opýtať sa ich túto otázku. Osobne však odporúčam sporiť/investovať mimo 3. pilier. Keď Vám do neho zamestávateľ prispieva, vie to byť pre Vás veľmi rentabilné do budúcna.

To, že sa to nedá vybrať skôr treba brať pozitívne, pretože väčšina ľudí by peniaze minula skôr ako na dôchodku a na dôchodku by živorili. Neodporúčam to rušiť/prestať sporiť, pokiaľ Vám tam zamestnávateľ prispieva.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk