Budeme musieť vyplatiť starú hypotéku?

Zodpovedané
22. aug 2024

Dobry deň,

7 rokov máme hypotéku vo VÚB banke. Byt chceme predať a presťahovať sa do iného mesta, kde chceme kúpiť tiež nehnuteľnosť.

Hypotéka nám ostáva vo výške cca 100 000 EUR, byt má hodnotu cca 200 000 EUR. Novú nehnuteľnost v novom meste budeme kupovať v hodnote cca 200 000 EUR.

Budeme musieť starú hypotéku vyplatiť a zobrať novú, alebo by sa to dalo nejakým spôsobom preniesť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, budete ju musieť vyplatiť a zobrať novú na novú nehnuteľnosť. Najlepšie to je spraviť tak, že si najprv schválite novú hypotéku nech máte istotu, že Vám ju dajú, ešte pred vyplatením aktuálne. Dá sa to spraviť tak, aby s aktuálnou nová banka nerátala. Ak by ste s tým potrebovali pomôcť, pokojne mi napíšte na mail a pomôžem Vám s tým.

Jedine, že by ste tú aktuálnu hypotéku preniesli na inú nehnuteľnosť, potom predali nehnuteľnosť za čisté peniaze a novú vyplatili celú v hotovosti. Teda ak máte možnosť založiť ešte nejakú inú nehnuteľnosť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk