Budeme mať nárok na pomoc od štátu pri náraste splátok hypotéky?

Zodpovedané
1. jan 2024

Dobrý deň,

v hypotekárnej úverovej zmluve sme s manželom obaja spoludlžníci a bude nám teraz končiť doba fixácie. On je dobrovoľne nezamestnaný bez príjmu a ja mám hrubý príjem pod 2 000 EUR.

Budeme mať nárok na pomoc od štátu pri náraste splátok hypotéky?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, avšak musíte mať aktuálne pôvodnú úverovú zmluvu. Nemôže to byť napríklad taká situácia, že ste mali hypotéku vo VÚB s úrokom 3% pred 6-timi rokmi, potom ste ju zrefinancovali pred 4-roma rokmi do VÚB na úrok 1,5% a teraz chcete požiadať o štátnu pomoc. Musíte mať hypotéku nezrefinancovanú.

Ak to je Váš prípad, tak aj podmienku príjmu spĺňate a pomoc dostanete. Treba si o ňu potom požiadať na hociktorom úrade práce.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk