Budeme mať nárok na pomoc, keď má manžel príjem z Čiech?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

s manželom som spoludlžník na hypotéke. Ja som do 06/2023 pracovala, odvtedy som nezamestnaná s tým, že budem nastupovať na materskú. Manžel má príjem v zahraničí v ČR, kde uhrádza aj dane. Trvalé bydlisko máme obaja na SR. Príjmy u oboch nepresahujú 2000 EUR v hrubom.

Budeme mať nárok na pomoc?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja som dostal info z Ministerstva Financií, že je potrebné odvádzať dane tu na Slovensku. Ak by ste teda obaja pracovali v Česku, tak by ste nárok na pomoc nemali. Ak je to tak, že jeden štandardne pracuje (alebo poracoval) tu a druhý v zahraničí, to Vám neviem povedať na 100%.

Odporúčam si žiadosť na úrade práce podať a uvidíte potom, ako sa k tomu vyjadria.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk