Budem mať zápis v úverovom registri?

Zodpovedané
30. júl 2024

Dobrý deň,

mojou nepozornosťou sa mi stalo, že v deň splátky hypotéky (25.7. - štvrtok) som nemala na účte dostatočné finančné prostriedky a odišla splátka 3 € nižšia, ako mala. Keďže mobilná aplikácia mojej banky neposiela notifikácie o platbách a tento účet primárne nepoužívam, zistila som to až v nedeľu a hneď som si cez bankomat vložila peniaze na účet. Cez víkend už ale zvyšok splátky neodišiel, predpokladám, že sa tak stane dnes.

Je v tomto prípade isté, že budem mať zápis v úverovom registri?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je to možné, ale nie je to isté. Väčšinou majú banky ešte nejakú časovú rezervu. Osobne by som tam ale na vašom mieste zavolal/zastavil sa tam, vysvetlil im situáciu a požiadal o urgentné vybavenie zvyšku platby.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk