Budem mať problém pri refinancovaní, keď som meškala s jednou splátkou?

Zodpovedané
2. júl 2024

Dobrý deň,

zmeškala som jednu splátku pri spotrebnom úvere. Menila som telefónne číslo a neprišla mi sms o neuhradenej splátke. Splátku som uhradila až vtedy, keď mi prišiel papier do schránky, že neevidujú splátku. Splátky za úver aj spotrebný úver vždy odchádzali načas a nikdy som nemala problém so splátkou.

Budem mať problém pri refinancovaní?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ťažko povedať. Je to individuálne podľa banky ako k tomu pristúpi a takisto od toho, kedy k omeškaniu došlo. Nemusí to byť teda problém ale aj môže, ťažko povedať.

Ak už od toho prešiel napríklad rok/dva, bude tam oveľa väčšia šanca na schválenie ako keď to bolo v posledných mesiacoch.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk