Budem mať pri zrušení účtu stavebného sporenia nárok na prémiu?

Zodpovedané
6. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie.

Ak v roku 2021 v januári vložím na účet stavebného sporenia sumu na získanie štátnej prémie (cca 2 800 eur) a zmluvu zruším následne vo februári 2021, budem mať nárok na získanie štátnej prémie za rok 2021?

Ak áno, kedy mi banka pošle štátnu prémiu?

Zmluva je uzatvorená v roku 2015.

Ďakujem

Dobrý deň,

stavebné sporenie prešlo už úpravou, kde sa okrem iného riešilo aj pripisovanie prémie. Nakoľko nemám naštudovanú detailne zmluvu z roku 2015 v súvislostiach so zmenami, ktoré boli aplikované, nerád by som Vám zle poradil.

V každom prípade odporúčam konzultovať pripísanie prémie a prípadné následné zrušenie sporenia priamo v stavebnej sporiteľni. Podmienky pripisovania Vám vedia overiť priamo v súvislosti s Vašou platnou zmluvou.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk