Budem mať negatívny zápis v registri, keď som meškala so splátkou?

Zodpovedané
21. jún 2023

Dobrý deň,

cez Cetelem som si zobrala na splátky sušičku. Mojím nedopatrením som jednu splátku neuhradila v riadnom čase, preto som 3 mesiace meškala so splátkou. Zaplatená bola, ale až neskôr o mesiac. Akonáhle som na to prišla, uhradila som 2x splátku v jednom mesiaci. Sušičku budem splácať ešte 3 mesiace.

Budem mať negatívny zápis v centrálnom registri?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, bohužiaľ budete mať s najväčšou pravdepodobnosťou zápis v nebankovom registri. Nie je to až také hrozné, pretože ak dokážete inštitúciám to, že po omeškaní už splácate riadne a poctivo, že ste celý úver vyplatili, tak to sú významne poľahčujúcejšie okolnosti.

Ak by ste si to chceli skontrolovať, viete ísť na sbcb.sk a vyžiadať si výpis z nebankového registra.Odporúčam tak urobiť až po 2 mesiacoch od omeškania splátky, pretože úverový register sa aktualizuje iba raz mesačne. Môže sa stať, že to tam ešte nemáte, ale pridá sa Vám to tam o niekoľko týždňov.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk