Budem mať nárok na štátnu pomoc, keď som spojil dve hypotéky do jednej?

Zodpovedané
15. jan 2024

Dobrý deň,

v roku 2013 som bral v Tatra banke hypotéku na výstavbu. V roku 2014 som bral ďalšiu hypotéku na výstavbu. V roku 2018 som spojil tieto dve hypotéky do jednej - účel zapísali splatenie úverov.

V roku 2021 bola fixácia 0,8.
V roku 2024 bude výročie fixu 4,8.

Budem mať nárok na štátnu pomoc, keď som spojil dve hypotéky do jednej, aj keď to bolo v rámci jednej banky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, pretože Vám tam svieti účel splatenie skôr poskytnutého úveru. V tomto prípade sa štátna pomoc na hypotéku nevzťahuje.

Viete však urobiť aspoň refinancovanie do inej banky, kde by Vám ponúkli výhodnejšie podmienky ako aktuálne v Tatra banke. Môžem sa Vám na to pokojne pozrieť, ale veľa bánk na trhu poskytuje výhodnejší úrok ako 4,8%. Stačí, keď mi napíšete mail a porovnám Vám možnosti.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk