Bude sa zaznamenávať v úverovom registri, keď si budem znižovať splátky úverov?

Zodpovedané
10. jún 2024

Dobrý deň,

chcel by som si vziať hypotéku, ale v SLSP mám 4 úvery. Je tam ale možnosť mimoriadnymi splátkami znížiť splátku úverov.

Ak si tak postupne budem znižovať splátky úverov, bude sa to zaznamenávať v úverovom registri?

Ide o to, aby som dostal tu najvyššiu hypotéku. Momentálny limit, čo mi vychádza, nie je postačujúci na stavbu domu.

Ďakujem

Dobrý deň,

no, bude sa to zaznamenávať, ale nie je to negatívny záznam. Najlepšie by bolo si do hypotéky tieto úvery refinancovať alebo si zobrať medziúver/stavebný úver zo stavebnej sporiteľne, ktorým by ste si ich splatnosť vedeli predĺžiť až na 20 rokov (ak ste sám žiadateľ), ponížiť si úrok a tým si výrazne zvýšiť limit na hypotéku.

Pokojne mi však napíšte na mail zostatky vašich úverov, splátky úverov, koľko by ste potrebovali na stavbu domu, Váš čistý priemerný mesačný príjem, vek a počet detí a viem sa Vám na to pozrieť, ako by sa to dalo čo najlepšie nastaviť, aby ste si maximalizovali limit na hypotéku.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk