Bude možné refinancovanie našej hypotéky?

Zodpovedané
6. máj 2022

Dobrý deň,

s manželom máme hypotéku. Ja som na rodičovskej dovolenke a mám na svojom účte väčšie povolené prečerpanie ako je výška rodičovského. Tým pádom neviem dorovnať chýbajúcu sumu prečerpania.

Bude možné refinancovanie našej hypotéky?

Plánujeme refinancovať v Prima banke bez dokladovania príjmu.

Ďakujem

Dobrý deń,

čisté refinancovanie je podľa mňa možné aj vo Vašom prípade, teda ak nie ste na tom povolenom prečerpaní v omeškaní, teda sa nedostávate až do zóny nepovoleného prečerpania (čo sa občas stane, že máte plno vyčerpaný limit a banka si ešte na konci mesiaca stiahne do nepovoleného mínusu svoje poplatky a pod.).

Refinancovanie bez dokladovania príjmu má v každej banke pravidlá, ktoré sa musia dodržať. Ak sú dodržané (napr. že sa refinancuje úver bez väčšieho navyšovania alebo ostáva aj rovnaká zabezpečenie a pod.), tak banka spravidla takúto "výmenu" úveru za úver schváli aj bez dokladovania príjmu.

Držím palce

PS: To povolené prečerpanie treba bezpodmienečne riešiť, ak sa neviete z neho dostať dlhodobo, je to nesmierne nevýhodné - viem, že je to náročné. Pozrite napr. tento článok, pričom o tejto a tiež iných technikách na riešenie nájdete aj na internete viac dobrých článkov a inštpirácií - https://www.finporadna.sk/technika-snehova-gula...

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk