Bude banka riešiť aj fakt, že poberám tehotenské dávky?

Zodpovedané
15. máj 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom žiadosti o hypotéku. Toho času som odovzdala do Sociálnej poisťovne žiadosť o tehotenské dávky, nakoľko som v 16. týždni tehotenstva. V Prima banke podávam žiadosť o 2. hypotéku vo výške 20 000 EUR na renováciu strechy. Pracujem, príjem mám dostatočný a bude mi vyplácaný až do nástupu na materskú, t.j. niekedy v septembri.

Bude banka riešiť aj fakt, že poberám tehotenské dávky?

Ovplyvní to moju žiadosť o hypotéku?

Dočítala som sa, že banku zaujíma len pracovný príjem z posledného polroka a nerieši zdravotný stav a ani tehotenské dávky.

Ďakujem

Dobrý deň,

príjem z práce by Vám vedeli akceptovať, ale budú už pravdepodobne rátať vo výdavkoch aj s tým dieťaťom. Je možné, že na neho budú odpočítavať životné minimum. Tým sa Vám zníži celkový limit na hypotéku. Ak Vám to vychádza aj s tým, tak by nemal byť problém.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk