Berie sa pri žiadosti o hypotéku do úvahy aj výživné?

Zodpovedané
19. jún 2024

Dobrý deň,

som slobodná matka a v čistom zarábam cca 1250 EUR.

Berie sa pri žiadosti o hypotéku do úvahy aj výživné?

To je vo výške 500 EUR, je ale len dohodou a v hotovosti.

Akú približnú výšku hypotéky môžem získať?

Nemám iné splátky a ani zápis v registri.

Ďakujem

Dobrý deň,

výživné berie len SLSP, VÚB a 365 banka.

SLSP konkrétne 50% zo súdom stanoveného výživného vyplácaného na účet, VÚB 100% súdom stanoveného výživného vyplácaného aj v hotovosti aj na účet a 365 banka 60% súdom stanoveného výživného vyplácaného aj v hotovosti aj na účet. Ak je to len na dohodu a v hotovosti, bohužiaľ toto nikde nevezmú.

Ak máte len jedno dieťa a do 40 rokov, limit na hypotéku by ste mali približne 85 000 EUR. Vyšším vekom sa limit môže znižovať a s viac deťmi sa znižuje takisto.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk