Berie banka do úvahy aj výživné a príspevok na náhradnú starostlivosť?

Zodpovedané
12. aug 2024

Dobrý deň,

chcem refinancovať hypotéku, ktorú mám na byt cca 30 000 EUR a navýšiť ju na cca 80 000 EUR. Byt má hodnotu cez 100 000 EUR. Ide však o to, že pracujem na polovičný úväzok, kde mám plat 500 EUR v čistom. Ďalej mám príjem z náhradnej starostlivosti vo výške spolu 640 EUR a výživné z dohody (nie určené súdom) 800 EUR.

Berie banka do úvahy aj výživné a príspevok na náhradnú starostlivosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží koľko máte rokov a počet Vašich detí, no teoreticky by to vyšlo. Dá sa to však riešiť jedine v SLSP banke, lebo iba tá akceptuje príjem z náhradnej starostlivosti. Ak by ste chceli, pokojne mi napíšte na mail a viem Vám to u nich overiť dopredu ešte pred schválením/neschválením hypotéky, v akej výške by vám vedeli poskytnúť hypotéku a či by Vám ten príjem vedeli bez problémov akceptovať nech viete na čom ste. Moje služby sú v tomto pre Vás zdarma.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk