Americká hypotéka založená nehnuteľnosťou. Máme nárok na pomoc od štátu?

Zodpovedané
16. jan 2024

Dobrý deň,

formou americkej hypotéky sme v roku 2018 kupovali nehnuteľnosť - pozemok a zároveň hypotéku založili touto nehnuteľnosťou na katastri. Následne sme postavili a skolaudovali dom v roku 2021. V roku 2023 sa nám zvýšil úrok z dôvodu refixácie z 0,85 na 3,08.

Máme nárok na pomoc od štátu?

Ďakujem

Dobrý deň,

štátna pomoc na hypotéky sa nevzťahuje na americkú hypotéku.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk