Aký úver dostanem, keď môj príjem je okolo 1500 EUR za mesiac a nemám výživné určené súdom?

Zodpovedané
5. aug 2024

Dobrý deň,

výživné ešte nepoberám, s ex máme zatiaľ režim dohody. Deti sú momentálne v mojej starostlivosti. Zarábam 1400 EUR, plus rodinné prídavky. Spolu okolo 1500 EUR mesačne.

Je možné dostať vyšší úver?

Partner sa mi vyhráža, že ak odídeme od neho, tak nedostanem žiadne výživné. Jeho plat je 3000 EUR, robí vo Viedni. Má byt, garáž a auto.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak rátam, že máte do 40 rokov a 2 deti, mali by ste limit približne 85 000 EUR na hypotéku.

Výživné na dohodu sa bohužiaľ neakceptuje, lebo banka s ním nevie na 100% počítať, že ho budete dostávať v takej výške dlhodobo.

Rodinné prídavky sa akceptujú jedine v ČSOB a 365 banke. Tam by ste teda mali limit vyšší, skoro 100 000 EUR na hypotéku.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk