Aký je Váš názor na kryptomeny?

Zodpovedané
28. dec 2020

Dobrý deň,

zaujímal by ma Váš názor na kryptomeny. Dostali sme na Vianoce od rodičov peniaze, 1000 eur a zvažujem ich investovať do kryptomien. Na internete som čítala rôzne názory.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

môj názor na kryptomeny (teda tá technológia za tým) je, že ich existencia a inovatívnosť nám môže priniesť lepší, rýchlejší a dúfam aj rozumnejší platobný systém. Lepšiu formu peňazí.

Z pohľadu investícií a aj typu dotazu, v akom tu píšete to vyzerá, že by bolo vhodné zvážiť aj rizikovosť Vašej investície (teda vedomosti o tejto problematike, možnostiach nákupu a najmä rizikách). Bitcoin síce láme rekordy, no ani odborníci v tom nemajú jasno. Na trhu je tiež veľké množstvo altcoinov, do ktorých by ste mohli investovať.

Ak zvažujete investíciu do kryptomien, tak treba rátať aj s možnosťou výraznej či úplnej straty Vašich 1000 EUR. Samozrejme je možný aj opačný scenár. Platí tu to, čo pri každej vysoko rizikovej a silno volatilnej investícii - vidina veľkého zisku je tu vyvážená rovnako veľký rizikom.

Osobne kryptomeny sledujem, v malej miere sú zastúpené aj v mojom DLHODOBOM investičnom portfóliu.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk