Aký je rozdiel medzi žiadateľom a spolužiadateľom pri hypotéke, keď sme manželia?

Zodpovedané
13. mar 2023

Dobrý deň,

rada by som si objasnila pojmy.

Aký je rozdiel medzi žiadateľom a spolužiadateľom pri hypotéke, keď sme manželia?

Kto v tomto prípade bude lepší žiadateľ a kto spolužiadateľ?

Manžel má čistý úverový register. Je zamestnaný. Ja som bola v omeškaní s jednou splátkou spotrebného úveru v SLSP v dĺžke dvoch rokov.

Kedy môžeme žiadať o hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je v tom vždy rozdiel. Niektoré banky však prihliadajú na to, aby bol bonitnejší človek hlavným žiadateľom. Iným bankám to je jedno kto je na prvom a kto na druhom mieste v žiadosti.

Vo všeobecnosti však odporúčam mať bonitnejšieho človeka na prvom mieste. To je v tomto prípade Váš manžel.

Vaše omeškanie trvalo 2 roky alebo skončilo pred dvoma rokmi? Od toho potom záleží moja odpoveď. Ak trvalo 2 roky, tak bude ťažké dostať úver.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk