Aký je predpoklad inflácie na budúci rok?

Zodpovedané
15. nov 2023

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na infláciu.

Myslíte si, že sa ceny budú stále takto zvyšovať?

Je nádej, že sa to už budúci rok zastaví?

Čo si myslíte o inflácii na budúci rok?

Ďakujem

Dobrý deň,

žiaľ, nikto nemá veštiacu guľu, čiže nevieme s určitosťou povedať ako to bude budúci a ďalšie roky čo sa týka inflácie. Štatisticky však vidíme, že inflácia klesá a postupne sa dostane na optimálnu úroveň v rozpätí 2,5 - 3% v priebehu pár rokov. Verím, že by tomu tak mohlo byť už za rok 2025, možno v niektorých mesiacoch aj budúci rok. No a neskôr pravdepodobne aj na cielenú úroveň okolo 2%.

Inflácia je faktor, ktorý my ako jednotlivci ovplyvniť nejako výrazne nevieme. Vieme sa len prispôsobiť situácii. Vieme proti nej bojovať buď zvyšovaním svojej ceny na trhu práce a tým pádom aj príjmu, alebo trochu pasívnejšie vieme už nasporené peniaze odložiť do protinflačných investičných nástrojov. Tie nám vedia priniesť zhodnotenie s minimálnym rizikom na úrovni 3 - 4% ročne.

Pre ochranu peňazí pred infláciou si odporúčam prečítať náš článok na našej stránke: https://relyon.sk/blog/ako-ochranit-peniaze-pre...

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk