Aký je postup refinancovania hypotéky v našom prípade?

Zodpovedané
10. jan 2023

Dobrý deň,

aktuálnu hypotéku máme v sadzbe 0,79%, fix končí v 1/2024. Chceli by sme hypotéku refinancovať.

Je možné požiadať napríklad v SLSP o predschválenie refinančnej hypotéky s dohodnutou úrokovou sadzbou aj na obdobie 6 - 12 mesiacov dopredu?

Aký je v takomto prípade postup?

Bude výška úveru vychádzať zo zostatku k termínu akceptácie podmienok?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je možné iba v prípade, že prejdete do inej banky. To znamená, že si musíte schváliť refinančnú hypotéku v inej banke (vo výške podľa toho, aký budete mať zostatok v čase vyplácania aktuálnej hypotéky, teda o 6 alebo 12 mesiacov). Následne budete mať na čerpanie štandardne 6 mesiacov, maximálne 12 a aj to iba v ČSOB banke. V takom prípade viete mať ešte pol roka alebo rok aktuálnu sadzbu a potom už platiť hypotéku s aktuálnymi podmienkami, ktoré sú na trhu teraz. Iným spôsobom to nejde.

Ak potrebujete pomôcť a celé to prepočítať, aké máte možnosti, tak mi kľudne napíšte. Neviem sa Vám konkrétne vyjadriť teraz, pretože nemám vstupné údaje na prepočet podmienok.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk