Aký čas musím pracovať, aby nám banka umožnila vziať si hypotéku?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

skončila som vysokú školu a s priateľom si chceme vziať hypotéku na dom.

Aký čas musím pracovať, aby nám banka umožnila zobratie hypotéky?

Zvýši sa suma hypotéky v prípade, keď založíme byt?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri klasickom pracovnom pomere banky spravidla vyžadujú, aby uplynula skúšobná doba a prišli aspoň prvé 3 výplaty. Takže cca po 4 mesiacoch práce sa dá žiadať.

Dôležité však je aj celkové posúdenie žiadosti a všetkých žiadateľov. Dĺžka pracovného pomeru je len jedno z kritérií, ktoré banky posudzujú.

Ak založíte byt (teda ďalšiu nehnuteľnosť), tak to môže pomôcť výške hypotéky (a tiež nemusí). Je veľmi dôležité, aká výška hypotéky bude vychádzať na základe bonity žiadteľov a ratingu - ako ohodnotí komplexne žiadosť o úver banka (aj z pohľadu žiadateľov a tiež hodnoty a vhodnosti zabezpečenia).

Mrzí ma všeobecná odpoveď, ale ak chcete, napíšte mail, pokúsim sa Vám to viac upresniť, keď bude vedieť detailnejšie info.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk