Akú výšku hypotéky máme šancu získať, keď budeme mať 3 deti?

Zodpovedané
2. máj 2023

Dobrý deň,

máme dve deti a s manželom plánujeme kúpiť dom. Naše hrubé príjmy momentálne dokopy činia 3 200 eur. Som tehotná a čakáme tretie dieťa, takže môj príjem sa počas materskej dovolenky dočasne zníži.

V akej výške máme šancu získať hypotéku?

Máme žiadať o hypotéku ešte počas môjho tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, máte šancu získať hypotéku aj počas Vášho tehotenstva. Bohužiaľ, neviem Vám určiť jej výšku. Ono sa to odvíja od priemerného čistého príjmu za posledných 6 alebo 12 mesiacov. Ak pracujete menej ako rok, tak za ten daný počet mesiacov.

Ak by som rátal s tým, že máte dokopy príjem v čistom bez daňového bonusu na deti 2 320 eur mesačne, tak pri dvoch deťoch by ste mali limit cca 160 až 165 000 eur.

Záleží to od Vášho veku, od spomínaného čistého mesačného príjmu za jednotlivé mesiace, od počtu detí, úverovej histórie, výšky Vašich vlastných zdrojov a niekoľkých ďalších faktorov. Pokiaľ mi tieto veci doplníte do mailu, najmä Váš a parterov vek, priemerné čisté príjmy za 6 a 12 mesiacov, budem Vám vedieť odpovedať presne.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk