Akú výšku hypotéky dostaneme, keď ja zarobím 1650 EUR a snúbenica 550 EUR?

Zodpovedané
2. júl 2024

Dobrý deň,

som 33-ročný slobodný muž a mám o 9 rokov mladšiu partnerku. V septembri máme svadbu. Po svadbe chceme spoločne vziať hypotéku na rekonštrukciu a urobiť z domu dvojgeneračný.

Môj príjem v čistom je 1650 EUR mesačne. Mám dva spotrebné úvery - dokopy 16 500 EUR zostatok, splátky 165 a 58 EUR mesačne. Kreditnú kartu využívam do max. výšky - teda 600 EUR.

Snúbenica má príjem v čistom 550 EUR mesačne a je bez záväzkov.

Akú minimálnu a akú maximálnu výšku hypotéky dostaneme?

Ďakujem

Dobrý deň,

limit by ste mali tak 170 000 EUR. Z toho by ste museli vyplatiť obidva spotrebné úvery, teda ich refinancovať do hypotéky a zvyšok by Vám ostalo na rekonštrukciu. Zároveň je dôležité poznať hodnotu nehnuteľnosti, ktorá sa bude zakladať + budúcu hodnotu domu po jeho dokončení, pretože aj toto ovplyvní celkovú výšku hypotéky. Štandardne Vám ju poskytnú do 80% z budúcej hodnoty domu. Ak by ste spotrebáky nevyplatili, mali by ste limit tak 130/135 000 EUR na hypotéku. Záleží samozrejme aj od Vašej úverovej histórie, počtu detí, vzdelania a podobne.

Ak by ste si chceli prepočítať podmienky v každej banke z hľadiska limitov, úrokov a či poplatkov za poskytnutie, pokojne mi napíšte na mail a pripravím Vám takéto porovnanie na mieru, keď mi doplníte pár dodatočných údajov k Vašej situácii.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk