Akú výšku hypotéku má šancu získať 35-ročná samoživiteľka s dvomi deťmi?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

som matka 2 detičiek a môj priemerný čistý príjem je 1 200 eur. Výživné na deti mám spolu 300 eur. Výživné však nie je súdom určené. Na súdnom rozhodnutí spred 12 rokov je len 80 eur. Časom mi ale bývalý muž prispieval viac, podľa toho ako mi rástli náklady na starostlivosť o deti. Posledné 3 roky je to mesačne 300 eur.

Momentálne platím podnájom 700 eur a rozmýšľam nad hypotékou.

Akú šancu mám získať hypotéku, keď som 35-ročná samoživiteľka?

Počíta sa výživné do príjmu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je spravená dohoda o výživnom medzi Vami a manželom + Vám chodí toto výživné na účet, tak Vám vie mBank v plnej výške toto výživné akceptovať.

Mám vedomosť o tom, že iba mBank vie akceptovať dohodu o výživnom bez potreby súdneho rozhodnutia.

Aktuálne by ste pri príjme 1 500 eur v čistom mohli získať hypotéku vo výške cca 100 000 eur. Ak by Vám bol akceptovaný príjem vyslovene len z práce, teda 1 200 eur mesačne, tak by ste mohli zobrať hypotéku tak vo výške 70 000 eur.

Záleží však aj od ostatných faktorov. Napríklad: úverová história, dĺžka zamestnania, či Vám chodí výživné na účet, či máte zdroje na dofinancovanie, či chcete brať aj úver na dofinancovanie...

Ak by ste mi tieto informácie špecifikovali do mailu, vedel by som Vám odpovedať a konkrétne poradiť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk