Akú maximálnu možnú hypotéku môžem získať, keď mám len 19 rokov?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

mám 19 rokov, žiadne deti, nie som ženatý. Pracujem 1 rok a zmluvu mám na dobu neurčitú. Zarábam od 800 - 900 eur v čistom a raz za pol roka mám aj 13. plat.

Akú maximálnu možnú hypotéku môžem získať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri príjme 800 eur v čistom máte nárok po prepočítaní oboch faktorov - maximálna výška hypotéky a maximálna mesačná splátka hypotéky - by ste mal nárok na hypotéku približne vo výške približne 55 000 eur. Pri príjme 900 eur v čistom by to bolo približne 65 000 eur.

Keďže máte aj bonusy, aj tieto vám v niektorých bankách vedia pomôcť. Ak by sa Vám príjem nakoniec spriemeroval na výšku 1 000 eur mesačne v čistom, mali by ste nárok na hypotéku okolo 75 000 eur. Záleží však od toho, ktorá banka ako priemeruje. Niektoré priemerujú príjem za posledných 12 mesiacov, niektoré za posledných 6. Preto Vám v bankách určite vyjdú iné limity.

Okrem toho, ste veľmi mladý a takí klienti sú pre banku rizikoví. Niekedy sa stane, že vyslovene len kvôli tomuto faktoru hypotéku zamietnu a príde negatívny záznam do úverového registra.

Pokiaľ máte aktuálne záujem riešiť hypotéku, tak mi pokojne napíšte a prepočítam Vám maximálny limit v každej banke + Vám poradím, ktoré sú zhovievavejšie k mladým klientom a ktoré sú zas prísnejšie. Tieto 2 faktory musíte jednoznačne pred podaním žiadosti skombinovať/zvážiť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk