Akú maximálnu hypotéku dostanem, keď som SZČO a mám 2 deti zverené do mojej starostlivosti?

Zodpovedané
4. sep 2023

Dobrý deň,

mala by som záujem o hypotéku. Som rozvedená, 2 deti (9 a 12) zverené do mojej opatery. Súdom priznané výživné 500 eur, mesačne posielané na môj účet. Prídavky na deti 120 eur. Mám pôžičku, zostatková suma 22 800 eur.

Aká by mohla byť maximálna výška hypotéky, keď som SZČO s príjmom ovplyvňujúcim základ dane za rok 2022 vo výške 17 320 eur?

Mesačne za rok 2022 som mala príjem 1440 eur, mám paušálne výdavky. Odhadovaná cena bytu, ktorý chcem kúpiť je cca 129 000 eur.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri dvoch deťoch potrebujete na hypotéku vo výške 129 000 eur príjem v čistom cez 1 800 eur mesačne. A to som tam ešte nerátal aktuálnu pôžičku - potrebujem vedieť výšku splátky. Čiže reálne tak 2000/2100 eur mesačne v čistom.

Záleží však aj od toho, koľko máte vlastných zdrojov, aká je splátka pôžičky + či je možné ju refinancovať a uvoľniť si priestor na hypotéku, koľko máte rokov, či máte možnosť dozaložiť nehnuteľnosť a akú máte úverovú históriu.

Ak mi toto doplníte do mailu, budem sa Vám vedieť vyjadriť či je to priechodné.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk