Akú hypotéku má šancu dostať rozvedená žena s príjmom 1500 EUR?

Zodpovedané
20. nov 2023

Dobrý deň,

mám 1 dieťa a som rozvedená. Chcela by som si kúpiť vlastný byt a odsťahovať sa od rodičov. Mám našetrených 10 000 EUR, ktoré viem použiť.

Viete mi poradiť?

Akú hypotéku mám šancu dostať s príjmom 1500 EUR?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od toho, či tých 1500 EUR je už s daňovým bonusom alebo bez. Ak s daňovým bonusom, tak väčšina bánk Vám akceptuje nižší príjem.

Ak rátame, že Vám zoberú príjem 1500 EUR mesačne, tak by ste mali nárok na hypotéku približne 110 000 EUR, čiže nehnuteľnosť v hodnote približne 120 000 EUR.

Záleží samozrejme aj od toho, koľko máte rokov, v akej lokalite by ste nehnuteľnosť kupovali a podobne. Pokojne mi napíšte detailnejšie informácie k Vašej situácii do mailu a budem Vám vedieť zodpovedať otázku konkrétnejšie.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk