Akú hypotéku dostaneme s príjmom 1900 EUR?

Zodpovedané
23. okt 2023

Dobrý deň,

s manželom máme dokopy príjem 1900 EUR. Je to aj s daňovým bonusom na dieťa a rodinnými prídavkami. On má príjem 1170 EUR na TPP a ja mám vyšší rodičovský cca 530 EUR mesačne. Obidvaja máme 31 rokov a chceli by sme si kúpiť domček?

V akej hodnote môžeme pozerať dom?

Ďakujem

Dobrý deň,

maximálne by ste si vedeli požičať približne 105 000 EUR, avšak len v dvoch bankách (SLSP a Tatra banka). Ostatné neakceptujú daňový bonus na dieťa ako príjem, teda limit by vyšiel o niečo nižší.

Zároveň záleží od toho, koľko máte vlastných zdrojov, či máte aj iné úvery a podobne. Pokojne mi popíšte do mailu bližšie Vašu situáciu a v prípade zmeny maximálnej výšky hypotéky by som Vám napísal aktualizovaný údaj.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk