Ako zrušiť prístup k spoločnému účtu po rozvode?

Zodpovedané
7. jan 2022

Dobrý deň,

počas manželstva sme mali spoločný účet, ktorý využíval iba manžel. Rozvedení sme 10 rokov.

Ako zrušiť môj prístup k účtu, ak sa nechcem kontaktovať s bývalým manželom?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto odporúčam konzultovať priamo v banke, kde je daný účet vedený. V každom prípade aj Váš bývalý manžel by mal mať záujem Vás z účtu dať preč (resp. sa s týmito požiadavkami stretávam). Možno by len stačilo ho upozorniť. Niektoré banky toto umožňujú urobiť aj cez banking primárneho majiteľa účtu.

Ak sa kontaktovať nechcete, tak treba navštíviť danú banku. Odporúčal by som mať za sebou podklady k rozvodu, ak by aj pracovníci na pobočky nevedeli vykonať zmeny na mieste bez majiteľa, viete spísať žiadosť s týmto podkladom a požiadať oddelenie na ich ústredí o realizáciu Vašej požiadavky.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk