Ako získať pôžičku k hypotéke a neprísť o nižší úrok?

Zodpovedané
25. sep 2023

Dobrý deň,

tento rok som začala čerpať hypotéku na kúpu nehnuteľnosti. V čase kúpy som minula na nehnuteľnosť celú požičanú sumu. Medzičasom mi však dosť podstatne zvýšili plat a chcela by som získať peniaze na rekonštrukciu nehnuteľnosti.

Ako to môžem urobiť, keď nechcem prísť o nižší úrok?

Ten mám fixovaný na 5 rokov, hypotéku mám z ČSOB. Ideálne by bolo, ak by som vedela navýšiť hypotéku a nemať ďalšiu pôžičku.

Ďakujem

Dobrý deň,

nedá sa to urobiť cez navýšenie hypotéky. Resp. navýšenie hypotéky sa bez refinancovania spraviť nedá, čím by sa Vám tým pádom zvýšil aj aktuálny úrok na hypotéke.

Viete však spraviť to, že si zoberiete druhú hypotéku s novým úrokom na zvyšnú časť a použijete tieto zdroje na rekonštrukciu.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk