Ako získať čo najvyššiu hypotéku?

Zodpovedané
9. sep 2024

Dobrý deň,

o pár mesiacov nám končí fixácia hypotéky. Zostatok, ktorý na hypo zostal máme reálne aj k dispozícii, preto rozmýšľame, že túto hypotéku na jej výročie splatíme.

Čo by ste nám odporučili?

Máme tieto peniaze radšej niekam investovať?

Ide o to, že by sme sa chceli presťahovať a potrebujeme ďalšiu hypotéku na nový byt. Som však momentálne na MD a ďalšiu hypotéku nám vyrátajú pravdepodobne len z manželovho príjmu. Pracuje aj popri zamestnaní na dohody.

Aktuálny dlh nás trochu brzdí pri výpočte novej hypotéky.

Čo by ste nám poradili, aby sme získali čo najvyššiu hypotéku?

Splatiť tú, ktorú máme, alebo ju navýšiť?

Čo by bolo najvýhodnejšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaša situácia si žiada určite šikovného poradcu, ktorý Vás usmerní a povybavuje Vám to v banke. Ak nikoho takého nepoznáte, pokojne sa ozvite mne do mailu a viem Vám bez problémov individuálne poradiť. Momentálne nepoznám všetky detaily Vašej situácie.

Avšak na hrubo - ak by ste aj tak hypotéku vyplácali pri riešení novej hypotéky. Neviem, či máte teda v pláne aktuálnu nehnuteľnosť predávať a ísť do inej nehnuteľnosti. Ak áno, tak sa dá spraviť to, že do podmienok čerpania hypotéky sa dá klauzula, že v čase kúpy novej nehnuteľnosti už budú aktuálne úvery splatené. Tým pádom vám už ani nebudú v banke počítať pri výpočte s tým, že aktuálne úvery máte.

Peniaze by som určite radšej investoval, lebo ročné čisté zhodnotenie v kvalitných investičných nástrojoch je vyššie ako to, čo za rok preplatíte na úrokoch na hypotéke.

Ako som ale vravel, najlepšie je sa poradiť s odborníkom, prejsť si všetky možnosti ktoré máte, nechať si spraviť nejaké odporúčanie a potom sa na základe toho rozhodnúť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk