Ako získať 15 000 EUR, keď už nedostanem spotrebný úver?

Zodpovedané
25. feb 2024

Dobrý deň,

zarábam 1150 EUR v čistom, pracujem na dobu neurčitú, mám 24 rokov. Našiel som starší rodinný dom v jednej obci, ktorý mi vyčislili na 43 100 EUR. S majiteľkami som sa dohodol na kúpnej cene 20 000 EUR. Zálohu som dal 5 000 EUR a potreboval by som iba 15 000 EUR. Spotrebný úver mi to už nepustí, keďže mám celkovo už 16 000 EUR približne v spotrebákoch a mesačne splácam 400 EUR.

Musí mať kúpna zmluva rovnakú hodnotu akú má nehnuťelnosť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nemáte deti, tak máte limit na splácanie úverov cca 530 EUR mesačne. Ak bude kúpna cena 20 000 EUR, vedia Vám banky poskytnúť hypotéku do výšky štandardne 80% z jeho hodnoty, teda do 16 000 EUR. Viete teda požiadať o 15 000 EUR, kde by sa Vám splátka tejto hypotéky rátala vo výške približne 100 EUR mesačne, čo by Vám malo vyjsť.

Neviem však, či nehnuteľnosť takej nízkej hodnoty budú chcieť banky založiť a teda či nemáte nejaké deti alebo manželku, či ste všetky úvery poctivo splácali a máte čistý úverový register. Všetky tieto faktory pri žiadosti zavážia.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk