Ako žiadať o osobný bankrot?

Zodpovedané
19. aug 2021

Dobrý deň,

mám záujem o osobný bankrot. Mám exekúcie už viac ako rok, ale v roku 2017 som dedil časť RD (1/8 časť - hodnota 12 000 euro) po otcovi.

Dlhy mám cca 18 000 eur. Som ochotný vzdať sa časti nehnuteľnosti. No v rodine nikto nie je v takej situácii, že by vedel kúpiť moju časť RD a vyplatiť moje dlhy.

Ako sa dostanem z tejto nepriaznivej situácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobné bankroty ja osobne neriešim. Ja sa zaoberám riešeniami, ktoré nie sú ešte v stavoch veľkých dlhov, ktoré sa vymáhajú už cez exekútorov. V určitom momente už potom riešenie s našou pomocou nie je vo finančných inštitúciách možné.

Zväčša sa takéto vážne situácie týkajú skôr právneho poradenstva a možností, ktoré Vám umožňuje zákon.

Môžete sa v tejto veci obrátiť so žiadosťou o pomoc a konzultácie na Centrum právnej pomoci - https://www.centrumpravnejpomoci.sk/. Centrum vie poskytnúť aj bezplatné právne poradenstvo, resp. Vám poskytnúť potrebné informácie pre Vaše rozhodnutie a ďalší postup.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk