Ako spojím dva spotrebiteľské úvery dokopy?

Zodpovedané
3. jún 2024

Dobrý deň,

rád by som sa poradil.

Na ženinom účte máme vysoké povolené prečerpanie - 2200 EUR. Plus dva spotrebiteľské úvery.

Môžem spojiť dokopy dva spotrebiteľské úvery?

Chcem to splácať ako jeden úver.

Môžem ženin účet zrušiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak na to máte dostatočný príjem, tak áno. Viete zobrať nový úver a tým vyplatiť staré dva.

Musíte si však prepočítať najmä Vašu maximálnu mesačnú splátku. Urobíte to nasledovne: Od Vášho čistého priemerného mesačného príjmu (napríklad za posledných 6 mesiacov) odpočítajte životné minimum na vás (270 EUR), na ženu (190 EUR) a na každé dieťa (cca 130 EUR). Následne od výsledku odpočítajte 40%, to je Váš limit na splátku úverov.

Ak Vám v úverovej kalkulačke vychádza táto splátka alebo nižšia (pri úroku napríklad 8 - 10% pre istotu), môžete o refinancovanie požiadať, ak zároveň nemáte omeškania či iné negatívne záznamy v úverovom registri.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk