Ako si nastaviť životné poistenie pre rodinu, keď má manžel rizikovú prácu?

Zodpovedané
3. nov 2023

Dobrý deň,

chcela by som sebe, manželovi a deťom urobiť životné poistenie bez sporenia, teda len na krytie rizík. Máme hypotéku vo výške 95 000 EUR. Manžel má rizikovú prácu (elektrikár - silnoprúd), čiže jeho by som chcela hlavne poistiť. Máme 3-ročné a 7-ročné dieťa.

Aké pripoistenia si dať a ako si to nastaviť?

V ktorej poisťovni to je najvýhodnejšie?

Ďakujeme

Dobrý deň,

základom je určiť si, na ktoré riziká sa chcete zamerať. Či na veľké riziká (malá šanca, že sa to stane ale veľký negatívny finančný dopad to má na rodinu - invalidita, smrť, kritické ochorenia, dlhodobá PN), alebo na malé riziká (veľká šanca, že sa to stane ale malý finančný dopad na rodinu - krátkodobo liečený úraz, chirurgický zákrok, krátkodobá hospitalizácia).

Ja by som určite odporúčal zamerať sa na veľké riziká. Teda na to, čo by ste nevedeli vyriešiť finančne, ak by sa stalo.

Odporúčal by som teda krytie:

  • smrti (na výšku záväzkov - hypotéka + peniaze pre deti do osamostatnenia sa),
  • invalidity (na výšku záväzkov + liečbu - hypotéka + peniaze pre deti do osamostatnenia sa + peniaze na lieky a liečebné pomôcky),
  • kritických ochorení (na výšku liečby najzávažnejších ochorení),
  • trvalých následkov úrazu (na výšku liečby najzávažnejších úrazov),
  • dlhodobej PN-ky (podľa toho, akú kompenzáciu dostanete zo sociálky v porovnaní s výškou výdavkov, niekedy to ani netreba kryť).

Odporúčam si prečítať môj článok o nastavení životného poistenia V prípade potreby nám pokojne napíšte na mail: https://relyon.sk/blog/co-je-zivotne-poistenie-...

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk