Ako sa vracajú peniaze v banke, keď mám povolené prečerpanie?

Zodpovedané
25. júl 2022

Dobrý deň,

v SLSP mám povolené prečerpanie 700 eur.

Ako sa vracajú peniaze banke?

Do akého času je potrebné ich vrátiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri povolenom prečerpaní na bežnom účte sa peniaze vracajú vkladom alebo prevodom na daný bežný účet.

Povolené prečerpanie funguje tak, že každý deň systém vypočíta úrok z načerpanej časti za ten deň, akonáhle prídu prostriedky na účet, tak sa dlh vyrovná a úroky sa ďalej nepočítajú. Úroky za celý mesiac sú z účtu stiahnuté na konci mesiaca.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk