Ako sa ochránim, aby som sa po rozvode nedostala na čiernu listinu?

Zodpovedané
21. aug 2024

Dobrý deň,

máme hypotéku, ja som na rodičovskej dovolenke a manžel má dosť skratové obdobie. Chcela by som sa rozviesť.

Viem sa nejako ochrániť, aby som sa nedostala na čiernu listinu v prípade, že sa náhodou nesplatí hypotéka v danom dátume?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám mám dať neempatickú odpoveď, ktorá je ale logická, tak ak nemáte na splácanie danej hypotéky, potrebujete nehnuteľnosť predať a ísť do menšieho/podnájmu na nejaký čas. Treba si to vypočítať, či Vám to bude vychádzať, prípadne či viete na nejaký čas použiť finančnú rezervu.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk