Ako sa mi bude počítať príjem pri refinancovaní spotrebného úveru, keď som živnostník?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

v SLSP mám účet a 2 spotrebné úvery. V inej banke mám 2 úvery. V SLSP by som to chcel refinancovať, keďže som živnostník s daňovým na 0 a mal som pred 2 rokmi odklad splátok.

Ako sa mi tam bude počítať príjem?

Bude to tých 60% z tržieb?

Ďakujem

Dobrý deň,

v SLSP sa to počíta rôzne. Buď základ dane mínus daň deleno 12 (ak má podnikateľ vyšší zisk). Alebo ak má uplatnené paušálne výdavky tak 60% z tržieb. Do 35 000 EUR je to stále 60% z tržieb akokoľvek sú uplatnené výdavky/náklady no a ak nie sú paušálne uplatňované výdavky a sú tržby nad 35 000 EUR, tak z 35 000 EUR banka vypočíta 60%. Čo je nad 35 000 EUR bude určené bankou percentom podľa SK NACE kódu.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk