Ako sa dostaneme k hypotéke, keď sme mali dlh v nebankovkách?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

manžel mal podlžnosti, ktoré sme pred 3 rokmi splatili. Boli to nebankovky. Teraz by sme chceli hypotéku, no v banke nám asi neprejde, aj keď už je čistý.

Minulý rok nám bola schválená pôžička od Cetelemu, ktorá bola riadne splatená.

Je nejaká možnosť ako sa dostať k hypotéke?

Musíme počkať 2 roky?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo všeobecnosti treba čakať 5 rokov. No sú aj inštitúcie, ktoré na to pozerajú trošku benevolentnejšie. Napríklad SLSP rieši najmä posledný rok/dva a PSS posledné 2/3 roky podľa typu úveru. Najväčšia šanca na to, že Vám to prejde je v SLSP.

V SLSP sa dá cez externého partnera overiť to, ako na Vás/manžela pozerajú ešte predtým, ako pôjde hypotéka na schválenie. Vtedy sa SLSP vie vyjadriť dopredu, či bude problém na isto a klient nie je úverovateľný, alebo tam je šanca na zamietnutie, alebo nenapíšu nič a vtedy by nemal byť problém so schválením.

Ak chcete, môžete mi napísať na mail a viem vám k tomu povedať viac, prípadne Vám to viem aj v banke overiť dopredu.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk