Ako riešiť navýšenie hypotéky?

Zodpovedané
8. máj 2023

Dobrý deň,

manžel mi dal darovacou zmluvou polovicu bytu. Ideme to zapisovať do banky na hypotéku, ale súčasne chceme požiadať o navýšenie hypotéky. Máme fixáciu do februára úrok pod 1%. Po zobraní úveru popri hypo vyjde mesačne o dosť viac asi ako navýšenie s vyšším úrokom.

Je to pravda?

Tiež je za dodatok k zmluve (to zapísanie darovacej) 150 eur poplatok.

Dá sa tomu nejako vyhnúť, keď chceme aj navýšiť?

Máte lepší nápad ako to poriešiť?

Ide o Slovenskú sporiteľňu.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte ešte fixáciu úrokovej sadzby do budúceho februára, určite Vás aktuálne vyjde lacnejšie zobrať si druhý úver/druhú hypotéku s novým úrokom. Síce zaplatíte poplatok za poskytnutie hypotéky (v SLSP to stojí teraz 300 eur), ale celkovo by ste mali na úrokoch ušetriť.

Dosť to však závisí aj od toho, aký máte aktuálny zostatok a koľko chcete brať navýšenie. Je potrebné to za mňa určite prepočítať a porovnať si možnosti.

Keďže nepoznám váš vek, počet detí, výšku príjmu, zostatok hypotéky a výšku navýšenia, neviem sa Vám k najlepšej možnosti vyjadriť. Pokiaľ mi to ale špecifikujete do mailu, viem sa Vám na to pozrieť a prepočítať vám to.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk